Robootikute tegemised 2015 a.

Tagasivaade Rakke Robootikute 2015 aastale.

Aastavahetusel vaadatakse ikka tagasi, tuntakse rõõmu õnnestumiste üle ning seatakse sihte tulevikuks. Rakke Robootikute 2015 aasta oli igati edukas. Kooli karikakapp on täienenud mitmete karikatega ja hakkab kitsaks jääma. Meie noored robootikud on saanud tähelepanu üleriigilises meedias ja saanud tunnustust rahvusvahelistelt võistlustelt.

robootikud1

Meie tegevused – saavutused lühidalt:

*17. jaanuaril toimus First LEGO League (FLL) hooaja „Maailmaklass“ Põhja-Eesti poolfinaal Energia Avastuskeskuses (II koht Projekti kategoorias)

*21. jaanuaril viisime läbi robootika töötoad Rapla Ühisgümnaasiumis.

*24. jaanuaril osalesime ProgeTiigri võstlustel „Tuleviku klassiruum 2050“  (III koht Animatsiooni ja mängu kategoorias)

*14.-15. märts FLL hooaja „Maailmaklass“ finaalturniir Tartu Ahhaas. (I koht Projekti kategoorias „Virtuaalse väikekandle“ eest)

*8. aprillil osalesime Rakvere Ideede Laadal. (tutvustasime FLL hooaja raames valminu projekte „Virtuaalne väikekannel“ ning „Kitarriõppimise lauamäng“)

*15. aprillil osalemine HITSA võistluse „Lahe Asi“ Finaalüritusel Tallinna Loomaaias

*15. aprillil Carolin Ambose plenaarettekanne konverentsi „NUTT* tuleb peale“ eelkonverentsil „Kuidas me tegelt õpime“ (*Nutikas Uue Tehnoloogia Tarbija)

*18. aprill. Võru Tsõõr ja RoboMiku lahing Võrus (III koht folkrace, III koht Kodu GameLab mäng, II koht Kodu GameLab mäng, II koht LEGO Mindstorm ekraanianimatsioon, karikas „Aasta üllataja“)

*25. aprillil osalesime Tallinna Lennusadamas Jn FLL näitusel „Mõttekoda“

*2. mai Vinni Espitsjoon (II koht individuaalsõidus, III koht duosõidus)

*22. mai. Laiuse Kiirendusvõistlus (III koht kiirendussõidus)

*30. juuni-1. juuli osalemine IdeedeLaagris Rutja Lennuväljal

*25. septembril tutvustav ettekanne ja töötoad Globe konverentsil Rakkes

*28. septembril osalesime Tartu Mini Marker Fairel (Isetegijate laat) Tutvustasime taas „Virtuaalset väikekannelt“ ja „Kitarriõppe lauamängu“. Lisaks ka uue FLL hooaja projekt „Prügibot“

*6. november Kristjan Variksoo pärjati tiitliga Maxima tuleviku teadustalent.

*7.-8. november tegime töötubasid Jääaja keskuses

*1. detsember osalesime HITSA ja ProgeTiigri korraldatud võstluste „Maailmariik Eesti“ eelvoorus Haljalas.

*4.-6. detsember Robotex 2015 (III koht Microsumo, II koht Takistustega joonejälgimine, I koht Freestyle, Aktiivseima Kooli rändkarikas)

IMGP0264

*5.-12. detsembril osalesime Kooditunni võistlustel (Minecraft eri 2015)

Detsembrikuu seisuga on sel õppeaastal robootikute tegemistest osa võtnud 59 õpilast. Meie robootikute hulgas on algusest pele esinenud välisesindajaid teistest koolidest. Vahelduva eduga on kolme ja poole aasta jooksul meie ringi tööst osa võtnud Jako Aimsalu ja Johann Kull Koeru Keskkoolist. Samuti on jäänud Rakke Robootikutega seotuks Rakke Gümnaasiumi lõpetanud õpilased: Kristjan Variksoo Jõgeva Gümnaasiumist, Marek Kilm Rakvere Ametikoolist, Mari Ly Ambos Rapla Ühisgümnaasiumist ja Kaarel Niinelaid Väike-Maarja Õppekeskusest. Väike-Maarja robootikutega on meil üldse tihe side ja me teeme palju töötube ning sõite ühiselt. Mõtleme ka järelkasvule ning Rakke Lasteaiast Leevike on meie ridades Marten Lepp.

Kuna robootika on üsna kallis huviala, oleme lisaks Rakke Valla (Rakke Gümnaasiumi) eelarvelistele vahenditele saanud toetust Nutilaborilt ja firmalt Uptime OÜ. Samuti on panustanud märkimisväärseid summasid isiklike laste huvihariduse vahenditesse ka lapsevanemad.

Järgmise aasta plaanides on esimesel kohal First Lego League hooajaga seonduv prügi ja taaskasutuse teema. Kindlasti tahame selgeks saada 3D programmeerimise, et panna tööle auhinnaks saadud 3D printer. Taas on ees ootamas rahvusvahelised suurvõistlused RoboMiku Lahing ning Robotex. Oleme alustanud projektidega nii ProgeTiigri kui ka HITSA „Laheda Asja“ konkursside jaoks. Kindlasti osaleme Rakveres Ideede Laadal ja oleme avatud ka kõigile muudele huvitavatele pakkumistele.

Lapsed on 2015 aasta jooksul lisaks robotitega seotule omandanud teadmisi programmeerimises, animeerimises, meediaga suhtlemises, meeskonnatöös, ajagraafikust kinnipidamises, esitluste koostamises ning esinemises suurtele auditooriumitele. Oleme ööbinud telkides ja AHHAA keskuse ning TTÜ Spordihoone põrandal. Oleme seigelnud Eestimaa erinevates kaunites paikades, läbides bussides üle tuhande kilomeetri ning tutvunud paljude toredate inimestega. Usun, et neid elulisi teadmisi ning toredaid sõpru läheb lastel vaja ka siis, kui nad elus juhuslikult enam ühegi robotiga kokku ei puutuks (mis tänapäeva maailmas, kus igas köögis juba paar robotit seisab, on üsna kahtlane). Samas on robootika pisik äärmiselt nakkav ning kardan, et kord alustanud inseneriõppe ja programmeerimiskoolitusega, on seda pea võimatu lõpetada. Tahan väga tänada ka lapsevanemaid. Eriti on meie tegemistele toeks olnud Ants Aimsalu, Mari Luhaäär ja Irina Uuk.

IMG_3929-158

Sel hooajal on meid sponsoreerinud ka firma Uptime OÜ logo  Saime nimelt 100 euri oma tegevuse rahastamiseks ilma vajaduseta aru anda ning tegijamatele lastele selga firma logoga T-särgid