Rakke LOM

Küünavalgusõhtu

1. jaanuaril kogunesime eesti keel klassi, et pidada küünlavalgusõhtut.

Kuigi õues ei olnud veel päris pime, süütas õpetaja ikkagi palju küünlaid, nii oli meil õdus ringis istuda ja juttu ajada. Nimelt oli igaüks kaasa võtnud viimati loetud juturaamatu ning pidi seda kaaslastele tutvustama. Kristoferil oli kaasas lausa kolm I. Tomuski raamatut. Vahva, et ühesuguseid raamatuid ei olnud ning kõigi omad tundusid põnevad, ette loetud katkendite põhjal tahaksin need ise  ka läbi lugeda.

Kes soovis, võis kaasa võtta ka natuke näksimist.Mulle meeldis see õhtupoolik ning ootan põnevusega juba järgmist sellist üritust.

Laas-Hendrik

kuunlavalgusohtukuunlavalgusohtu1

Külas jutuvestja Piret Päär

Lugemisringi eestvõttel toimus 2.detsembril meie koolis väga põnev üritus. Nimelt oli meil külas jutuvestja PIRET PÄÄR. Ta kohtus 1.-7. klassi ning lugemisringi õpilastega. Enda tutvustuseks ütles, et jutuvestja amet on tore, sest lood tulevad ise tema juurde. Ta jutustas väga kaasahaaravalt muinasjutte ning rääkis huvitavaid lugusid igapäevaelust. Kes hoolega kuulas, mõistis, et kõigis neis lugudes oli sees väike tarkusetera. 3.klassi lapsed arvasid: Roven: Mulle meeldis kõik, eriti õudukas. Kert: Mulle meeldis jutte kuulata, need olid väga õpetlikud ja ma loodan, et kunagi saab ta meid veel külastada. Marleen: Mulle meeldis väga. Ma pole põnevamat juttu kunagi kuulnud. Suur aitäh, Piret Päär. Robin: Mulle meeldisid kõik jutud, eriti meeldis kuningapoja lugu. Annaliisa: Mulle väga meeldis, need olid toredad lood. Triinu: Mulle meeldisid kõik jutud, eriti rätsepa ja kuninga jutt. Ta on väga hea jutustaja. Tiina: Mulle meeldisid kõik lood, eriti see, kus prints ei öelnud midagi ja kuidas taevas sai tähed, kuu ja päikese. Ka vanemad õpilased arvasid, et see oli üks väga vahva ja tore tund, kahju ainult, et nii ruttu otsa sai. Jutuvestja Piret Päär pani kõigile kuulajatele südamele, kui tähtis on märgata meie ümber toimuvat ja inimesi, kes meid ümbritsevad, sest nii tekkivadki lood. Tema jutustatud lood pärinesid just tema lapsepõlvest. Lood on meie kõigi ümber, vaja on neid vaid jutustades edasi kanda.

KÕIK OLENEB SINUST ENDAST!

Lugemisringi juhendaja Õpetaja Meerja

12316350_854745914623994_378598534984677695_n

5.novembril oli Rakke Gümnaasiumis 5.-7.klassi õpilastel külas lastekirjanik Mika Keränen.

Mika Keränen on soome kirjanik, kes elab juba pikka aega Eestis, Tartus. Oktoobris ilmus tema uus raamat „Küttepuuvargad“, mida ta meile tutvustas ning rääkis veel palju põnevaid lugusid oma elust ja sellest, kust ta oma raamatutele ainet on saanud. Lastel oli palju küsimusi. Kirjanik on väga sõbralik, lõbus ja hea huumorisoonega inimene, tegi palju nalja ning meeldis meile väga. Mika luges ette oma raamatutest katkendeid ning kuulajad nakatusid lugude loomispisikusse ning pakkusid välja uusi ideid ja teemasid, mida kõike võiks kirjutada. Aga kirjanikul oli siinkohal oma soovitus: kui nii palju põnevaid ideid, siis hakake ise raamatuid kirjutama ja pange sinna sisse kõik oma fantaasiad.

Mika Keränen oli kaasa võtnud oma raamatuid, mida sai poest odavama hinnaga osta. Paljud kasutasid seda võimalust ja palusid raamatusse autogrammi. Nii mõnelgi oli  kodust kaasa võetud raamatud autogrammi ja pühenduse jaoks.

Heameelega lubas ta ennast koos lugemisringi lastega  fotografeerida ja palus,  et pildid kindlasti ka temani jõuaks.

Oli väga tore pärastlõuna, selliseid kohtumisi võiks sagedamini olla.

Lugemiringi lapsed

Liisi Randkivi ja Katri Miili Järvesaar

IMGP8190

Ettelugemispäev

Reedel, 16. oktoobril toimus koolis ettelugemispäev, mis on saanud juba traditsiooniks.

Pipi saab sel aastal 70aastaseks, seepärast otsustasime lugeda Pipi lugusid.

Seekordsed ettelugejad olid lugemisringi õpilased:

1. klassis Tea Leinasaar
  2. klassis Ronald-Hoss Rückenberg
  3. klassis Markko Pohlak
  4. klassis Sandra Ots
  5. klassis Kristofer Potman
  6. klassis Liisi Randkivi ja Katri Miili Järvesaar
  7. klassis Getrin Vuht
  8. klassis Carolin Ambos
  9. klassis Aksa Õun

12.klassis  Laas Hendrik Lumberg

Laas, Aksa ja Getrin käisid lugemiselamust pakkumas ka lasteaias.

AITÄH KÕIGILE ETTELUGEJATELE!

Õpetaja Meerja