Nutilabor

Rakke Robootikud käivad koos Rakke Gümnaasiumi Nutilabori klassis  teisipäeviti 12.00-18.00 ja reedeti 14.00 – 18.00. Juhendajateks on Velle Taraste ja Leelo Ambos.

Robootikaring toimub alates 2012. aasta sügisest. Ringis osaleb sel õppeaastal üle 50 õpilase. Meie ringi õpilaste hulgas on ka lapsi naabermaakonnast Järvamaalt ja teistesse koolidesse õppima läinud vilistlasi. Oleme igal aastal osalenud nii piirkondlikel kui ka üleriigilistel võistlustel. Meie peamine võistlus on FIRST Lego League (ka Junior programm), mis igal hooajal püstitab uue teema. Oleme osalenud 2012 aastal “Lahendused eakatele”, 2013 “Looduse raev” ja 2014 “Maailmaklass” projektides. 2015 aastal välja kuulutatud teema on “Prügi rännak” mille raames teeme uuringuid prügi sorteerimise ja taaskasutuse kohta. Teised iga aastaselt toimuvad võistlused on Robotex, RoboMiku lahing, Võru Tsõõr, Laiuse robootikavõistlused ja ja HITSA ning ProgeTiigri korraldatud võistlused. 2014 aasta kevadel osalesime ka rahvusvahelisel võistlusel Moonbots 2014 .“Why should we go Back to the Moon for Good?”

Värsked uudised robootikute Facebooki lehelt.

Lisainfot ja projekte lähemalt saab vaadata meie kodulehelt rakkerobootikud.eu

Rakke robootikaring on ühinenud NutiLaborite projektiga.

NutiLaborite eesmärk on suurendada noorte IT-alast teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asuvate noorte arvu.  2012. aastal algatatud NutiLaborite projekti eesmärgiks on arendada noorte infotehnoloogia-alast huvitegevust Eestis.

Projekti veab Vaata Maailma SA ja suursponsorid on EMT/Elioni, Microsofti, Swedbank, SEB. NutiLabori projekti tutvustuse ja teised toetajad leiate NutiLabori kodulehelt.Nutilabor_Logop