Õpilaskonkursid 2017/18

Noore uurija stipendium

Eesti koolilaste metsapostkaart 2017

15. korda toimuv RMK poolt korraldatud konkurss “Eesti koolilaste metsapostkaart” ootab taas Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaarte.
Tänavuse konkursi teemaks on: “SALAPÄRANE METS”.

Me käime metsas. Mõni rohkem, mõni vähem. On neid, kellele mets on koduks ja nemad metsast eriti välja ei kipugi. Paljut me metsas niisama lihtsalt ei näe. Mets ei näita kunagi kõike. Midagi on alati veel. Palumegi teil joonistada postkaarte, mis kujutavad metsa salapära.

Konkursi tingimused

• Konkursil on oodatud osalema Eesti koolide 1.-9. klassi õpilased.
  • Joonistused peavad olema tehtud paksema paberi ühele küljele mõõdus 10×15 cm või 15×10 cm. Kaardi teisele küljele tuleb trükitähtedega märkida autori ees- ja perekonnanimi, kool ja klass.
  • Mõtle oma postkaardile pealkiri (teema „Salapärane mets“)
  • Joonistusviis ning sobivad materjalid leia omal valikul. Palume kasutada vaid värve ühel pildipinnal, mitmesugused taimekompositsioonid ei lähe hindamisele.
  • Töid saab esitada posti teel koolide kaupa kuni 12. oktoobrini 2017 aadressil:

RMK Pähni külastuskeskus
Pähni küla
Varstu vald
66116 Võru maakond

Palun lisada kindlasti ka oma kooli postiaadress ja joonistamisel osalenud õpilaste arv

Konkursi ajakava

Konkurss on avatud 6. septembrist – 12. oktoobrini 2017.
Kõigi esitatud tööde hulgast valib žürii välja 100 postkaarti, mis seatakse 31. oktoobriks 2017 üles RMK kodulehele rahvahääletuseks.
Rahvahääletus toimub 1. novembrist – 15. novembrini 2017.
36 parimast tööst trükitakse postkaardikomplekt, mis saadetakse tänuks kõikidele osavõtnud koolidele ja 36 väljavalitud töö autoritele. 24 parimat tööd valitakse välja rahvahääletusel RMK kodulehel.
Neile lisandub 12 žürii poolt esile tõstetud tööd.

Esitatud tööd võivad leida kasutust konkursi korraldaja RMK poolt tulevikus loodavates materjalides.
Küsimuste korral helistage 5691 0529 või kirjutage info.pahni@rmk.ee

Koolifilm 2017

Koolifilm on tähtis väljund 1.-12. klassi filmihuvilistele õpilastele ja õpetajatele üle kogu Eesti, kes saavad oma lühifilmid saata sõbralikule võistlusele, jääda meelde professionaalsele žüriile, saada tulevikuks tänuväärseid nõuandeid ja toredaid kontakte.

Filmide esitamise tähtaeg on 28. oktoober, žürii valib iga kategooria võidufilmid välja 5. novembriks – need filmid linastuvad 11. novembril Balti Filmi- ja Meediakooli suures kinosaalis. 11. novembril on BFMi oodatud kõik konkursist osavõtnud, sest päeval toimub kõigile ka filmiteemaline töötuba. Parimatele on auhinnad välja pannud Filmimuuseum jt.

Sel aastal on koostöös EV100’ga meil välja pakkuda põnev väljakutse – esitage meile oma nägemus Sajanditagusest vlog-ist (videoblogist).

Ent on ka veel teine uus kategooria, milleks on “Parima etteantud teemaga film”, kuhu ootame 2016-2017 aasta koolisiseste filmikonkursside parimaid töid.

Koolifilmi Facebooki lehekülg
Lisainfo ja filmide üleslaadimine: www.koolifilm.ee