Üle-euroopaline spordinädal Rakke koolis (23.-27. september 2019)

Sport

Spordinädal oli Rakke koolis võimas. Meie koolis koguvad õpilased viie päeva jooksul meetreid. Liigutakse nii individuaalarvestuses ja konkureeritakse klasside vahel. Laste suunal lausun üksnes kiidusõnu! Seda, mida meie kooli õpilased selle viie päeva jooksul korda saadavad on raske sõnadega edasi anda. Taas nihutati mitmeid piire ja saavutati uusi kvaliteete. Võib kahtlusteta kinnitada, et selle aasta spordinädal oli läbi viie aasta kõige edukam. 4.-9. klassini osales spordinädalal 74 erinevat õpilast (91% osaleda saanud õpilaskonnast). Üritusele võib rahuliku südamega anda üksnes eeskujuliku hinnangu. Kokku osales 106 erinevat inimest (õpilased, personal ja külalised). Kõige rohkem oli liikujaid liikumisrajal reedel (kokku 86 õpilast, külalist ja õpetajat). Klasside arvestuses võitis 9. klass (330 650 m). Teise koha saavutas väga kõvas omavahelises lahingus 7. klassiga 8. klass (314 975 m) ja 3. koha sai 7. klass (306 025 m). Individuaalarvestuses kõige rohkem 5 tunniga meetreid kogunud tüdruk oli Karolina Kull 6. klassist (59 675 m). Noormeestest võimutses absoluutses individuaalarvestuses 9. klassi Jan Siim, kes kogus 5 tunniga 60 175 m. See, mida Jan ja Karolina ning väga paljud teised õpilased 5 päeva 5 tunniga korda saatsid on müstiline! Suur tänu spordinädalal osalenud personalile (Igmar Matto, Malle Lepp, Leonoore Meerja, Reet Pae, Aili Alatsei, Annika Talvar, Tatjana Tihhonova, Raili Veelmaa ja Eve Marjak)! Kokkuvõttes meile 5. koht, see pole paha võrreldes noorte kergete „kepsudega“ meie jalgade vanust!