Lääne-Virumaa põhikoolide algklasside (1.-5. klass) kergejõustiku meistrivõistlused Rakveres

Saavutused Sport

Teisipäeval, 8. septembril 2020 toimusid Rakveres Lääne-Virumaa põhikoolide algklasside (1.-5. klass) kergejõustiku meistrivõistlused. Olime väikese koondisega sellel võistlusel väljas ka Rakke kooli parimatega. Ilmaolud, mis pisikestele sportlastele sellel päeval “anti” pakuksid arvatavasti katsumust ka kogenud tegijatele. Siiski, tõsisest stiihiast hoolimata õnnestus meie vapratel koju tuua kaheksa medalit (esikuuiku kohad). 1.-3. klassi tüdrukute arvestuses saavutas Marta Luisa Rückenberg 60 m jooksus väga viisaka ajaga (9,88) 1. koha. Võrdlemisi karmides ilmaoludes õnnestus Martal ennast maksma panna ka noorema vanuseklassi tüdrukute 400 m jooksus: 1. koht (aeg 1.29,54). Aga sellega me ei piirdunud, 1.-3. klassi tüdrukute arvestuse 60 meetri jooksus saavutasid Liis Marii Ojamäe 3. koha (aeg 10,41) ja Lisandra Reinma 4. koha (aeg 10,45). Väga vapralt koos Marta, Liis Marii, Lisandra ja Kristellega võitles 1.-3. klassi tüdrukute arvestuses meie kooli 1. klassi Ketlin Kull, kes saavutas 400 m jooksus hinnatava 5. koha (aeg 1.35,57). Poistest (1.-3. klass) säras 60 m jooksus Kenneth Sirp, kes saavutas 3. koha (aeg 9,59). Vanema vanuseklassi poiste (4.-5. klass) arvestuses saavutas Fredi Karuks 60 m jooksus 5. koha (aeg 9,43) ja Karmo Viru tuli 4.-5. klassi poiste 400 m jooksus kõrgele 2. kohale (aeg 1.21,56). Lõpetuseks märgiksin ära ka 2. klassi Kristelle Riigori, kes saavutas noorema vanuseklassi tüdrukute arvestuses tubli 7. koha (aeg 1.38,41). Pendelteatejooksus saavutasime teist aastat järjest 8. kooli seas 4. koha. Õnnitlused ja lugupidamine meie kooli medalistidele! Tänu väärivad kindlasti kõik kooli esindamas käinud väiksed sportlased, sest nagu alati olen öelnud, tunnustus ja suur asi on juba kooli koondisesse arvamine iseenesest. Võistlustele kaasa võetakse ikka need, kelles nähakse potentsiaali ja keda on mõtet kaasa võtta. Aitäh Katerina Lillemets, Iiris Riivik, Pavel Mets, Markus Kull ja Keiro Elbre.