“Vabaviskevõistlus 2019” Rakke koolis: kokkuvõte…

Janar Rückenberg

Veebruarikuu esimesel täispikal nädalal (4.-8. veebruarini) toimus meie koolis juba kümnendat korda iga-aastane vabaviskevõistlus. See klassidevaheline mõõduvõtmine vabavisetes on minu Rakke koolis töötamise perioodi kõige pikema traditsiooniga võistlus. Esimene vabaviskevõistlus toimus 2008. aastal ja siis olid praegused võitjad 3-4 aastased. Vabaviskevõistluse võitjaks käesoleval (2019) aastal tuli 7. klass, kes olid eelmisel aastal teised. Selle aasta võitjad olid parimad ka 5. klassis (2016.-2017. õppeaasta). 7. klassi võistkond viskas koosseisus: Sten-Eric Eikkinen, Ander Urb, Gätriin Potman ja Heli-Riin Kirsipuu. Parim viskaja poiste individuaalarvestuses oli Sten-Eric Eikkinen, kes tabas 2 minuti jooksul 31 vabaviset (läbi aegade paremuselt kolmas tulemus). Tüdrukute arvestuses suutis Jane Oja (9. klass) tabada 2 minuti jooksul 17 vabaviset. Esile tõstmist väärib ka Jan Siimu tulemus, ta viskas 2 minuti jooksul 29 vabaviset. Kui ajaloos ringi vaadata, siis tüdrukute individuaalarvestuses on kõige kangema tulemuse teinud Eneken Hiire, kes 2011. aastal tabas 2 minuti jooksul 30 vabaviset. Samal aastal tabas Hendrik Tamp 2 minutiga 32 vabaviset. Poistest on läbi aegade individuaalarvestuse parim Ergo Sildmets, kes tabas 2009. aastal 2 minuti jooksul 33 vabaviset. See on ka selle võistluse parim individuaalne tulemus absoluutselt. Peatselt lõpetav 9. klass saavutas sellel aastal 2 koha. Nad on vabaviskevõistlusel osalenud viiel korral (5.-9. klass) korral ja saavutanud põhikooli arvestuses kolmel korral esimese koha (5. klass – 134 tabamust; 6. klass – 170 tabamust; 8. klass – 159 tabamust) ja kahel korral teise koha (7. klass – 162 tabamust ja 9. klass – 152 tabamust). Väärikas ja stabiilselt edukas osalemine nende poolt vabaviskevõistlustel igal aastal!

“VABAVISKEVÕISTLUS 2019” kokkuvõte:

7. klass: 170 tabamust

9. klass: 152 tabamust

8. klass: 147 tabamust

5. klass: 126 tabamust

6. klass: 118 tabamust

Individuaalarvestuses parim tüdruk: Jane Oja (17 tabamust 2 minutiga)

Individuaalarvestuses parim poiss: Sten-Eric Eikkinen (31 tabamust 2 minutiga)

Lõpetuseks olgu meenutatud, et kui selle aasta võistlus võideti 7. klassi poolt 170 tabamusega, siis läbi aegade kõige kõvem tulemus tehti 2011. aastal 12. klassi poolt sedavõrd võimsa tulemusega kui 281 tabamust. Viskajateks olid siis Hendrik Tamp, Mikk Altermann, Eneken Hiire ja Egle Pent.