Rakke Robootikapäev 2017

Rakke Robootikapäev

  1. veebruaril 2017 toimus Rakke kooli saalis robootikapäev. Kohal oli külalisi Tallinnast ja Tapalt, Raplast ja Rakverest, Mustveest ja Vastseliinast ning naaberasulatest Koerust, Väike-Maarjast ja Simunast. Allkirjade järgi registreerimislehtedel võis kokku lugeda 432 last ning 39 õpetajat. Mõõtu võeti folkrace rajal ja sumo platsil, roniti kallakut pidi mäkke ning sõideti mööda joont. Algajad said osaleda „puldiga“ juhitavatel aladel, mis eelteadmisi ei vajanud: VEX robotite väljak, slaalom ja linnaläbimise rada. Lava olid vallutanud haridusrobotid: Ozobot, BeeBot ja Edison ning neile loodud õpperajad erinevate ainetundide teemadega, mida igaüks katsetada võis. Saali servas oli oma robootikaalast kaupa  tutvustamas Büroomaailma esindus ja välja oli pandud ka näitus meie endi tehtud erinevatest robotitest, teadusprojektidest ning loomingulistest LEGO ehitustest.

Eraldi olid välja toodud FIRST LEGO League võistluse elemendid: robotimäng ja projekti esitlus. Finaali kutsutud meeskondadel oli võimalus harjutada pooleteise nädala pärast toimuvateks finaalvõistlusteks 11, 12 märtsil Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Täname sponsoreid: Harituse ja Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) kes rahastas osalejate toitlustamise, E-Pim, kes saatis juustusnäkke, Oomipood, kes saatis võitjatele kinkekaardid, MTÜ Robootika, kes maksis võistlusväljakute transpordi ning Robotex, kes kinkis meile võistlusväljakud.

Ürituse võib lugeda kordaläinuks, sest enamus võistlejaid avaldas soovi järgmisel aastal sarnasele üritusele tagasi tulla.

Leelo Ambos