Nublust Nabiks II etapp

Noorte vabamaadluse seeriavõistluse “Nublust Nabiks” etapp taas Rakkes…

Janar Rückenberg

Küllap leidub neid, kes laupäeval (16. veebruar 2019) Rakke koolist mööda sõites mõtlesid, et mis selles majas küll toimub, miks on ümber koolimaja pargitud nõnda palju autosid/busse? Põhjus lihtne, võõrustasime Rakke koolis taas noormaadlejaid, kes olid üle-eesti kokku tulnud, et selgitada parimad. Toimus 2019. aasta noorte vabamaadluse seeriavõistluse “Nublust Nabiks” II etapp. Rahvast oli tõepoolest palju. Ainuüksi võistlejaid oli 135 ja kõigi taustajõududega kokku (treenerid, kohtunikud, korraldajad, võistlejatele kaasaelajad) toimetas laupäeval Rakke kooli võimlas vähemalt paarsada (200) asjaosalist. Võistlejate arvu poolest (135) peaks see olema “Nublust Nabiks” Rakke etapi osalejate rekord. Meie koolist lõi kaasa 9 õpilast, kellest kaks tulid ka medalitele. Kehakaalus -23 kg saavutas 2. klassi Markus Kull 8 noormaadleja konkurentsis tubli 3. koha ning  Robin Sepa (6. klass) tuli kehakaalus -48 kg samuti 3. kohale (11 võistleja konkurentsis). Õnnitlused Markusele ja Robinile! Loomulikult võistlesid vapralt kõik meie kooli võistlejad. Ent selge on see, et alati on keegi kellestki parem, osavam, tugevam, kiirem jne. Aga, tulevad uued võistlused ja võimalused! Kahel päeval üritusega seonduvalt maadlejatega koos toimetanuna tahan ära märkida, et see maadlejate “kamp” on igati vahva seltskond. Justkui töökas mesilaspere, kes läbi hästi korraldatud tegevuse ja tööjaotuse tegutseb väsimatult ühise eesmärgi suunas. Seda võib märgata alates ürituse organiseeritud ettevalmistamisest kuni emotsionaalse juhendamiseni, mida hoolealused matši käigus staažikatelt treeneritelt võistlusareeni äärest saavad. Nii minu poolt armastatud kulturism kui maadlus kuuluvad mõlemad raskejõustikualade perekonda, millest tulenevalt loodan maadlejaid alati toetades, et selle võistluse toimumine Rakke koolis jääb ikka jätkuma. Suured tänud ka Rakke lapsi juhendavale treener Jaak Tammikule!

Markus Kull: 3. koht

Robin Sepa: 3. koht