Koolitervishoiust lastevanematele

Õppetöö

Koolitervishoiuteenuse osutamine on seoses eriolukorraga riigis ajutiselt peatatud. Profülaktilised ülevaatused, vaktsineerimine ja praktilised esmaabi loengud jätkuvad koheselt kui lapsed jätkavad tavaõpet. Häirekeskus on andnud teada, et väga paljud lapsed ja lapsevanemad pöörduvad nende poole muredega, mis tingitud koroonaviiruse tekitatud olukorrast. Muretsetakse pere ja sõprade pärast, uuritakse haigustunnuste kohta. Samuti on üle koormatud perearstikeskuste infoliinid. Seoses sellega kordame üle aadressid, kus leiate kõige usaldusväärsemat ja värskemat infot olukorra kohta.
https://www.kriis.ee/et – Eesti valitsuse eriolukorra veebileht
https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus – Terviseameti veebileht
• Koroonaviiruse riskirühma kuuluvad krooniliste haigustega ja vanemaealised inimesed. Terviseameti soovitused riskirühmade kaitseks:
o Rangelt on keelatud külastused hooldekodudesse, sest see seab ohtu hoolealuste tervise.
o Inimeste vahel kontaktide vähendamine on väga oluline, sest teisiti ei ole võimalik haiguse levikut piirata.
• Seoses riigis välja kuulutatud eriolukorraga kehtib kõigis sotsiaalhoolekandeasutustes, haiglates ja kinnipidamisasutustes külastuskeeld, esialgu 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.
• Sümptomite (köha, palavik, hingamisraskused) avaldumisel tuleb helistada perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220, kust antakse käitumisjuhised.
• Koroonaviirusega seotud küsimustele on ööpäevaringselt avatud tasuta häirekeskuse infotelefon 1247.
• Hingamisraskuse või õhupuuduse korral tuleb helistada hädaabinumbrile 112.

Kooliõed jätkavad oma tööd telefoninõustajatena, et võtta maha eesliinil töötavate inimeste koormust. Lisaks õpilastele saavad kooliõed kui tervishoiuspetsialistid anda tervisealast nõu ka lapsevanematele ning pedagoogidele.